Sokoldalú gyerekszoba dekoráció saját kezűleg
Nem szeretem a haszontalan tárgyakat, próbálom elkerülni őket. De a hasznos, sőt, sokoldalúan felhasználható eszközöket és dekorációkat imádom! Igyekszem mindig ilyeneket alkotni, így született meg a sokoldalú gyerekszoba dekoráció ötlete, amit szerintem bárki könnyedén elkészíthet saját kezűleg és amivel garantáltan sikere lesz a gyermekek körében. Nézd meg, hogyan készült és milyen más funkciókat is találhatsz neki a gyerekszobán kívül!
Ismét az egyszerűen kezelhető és olcsó alapanyaggal dolgoztam, mint a Tavaszi abalakdekorációknál. Ez a sokszínű és változatosan felhasználható anyag a dekorgumi lap. Jól alakítható, ezért a gyerekszoba legkedveltebb mesefiguráit is könnyedén megformázhatjuk belőle. Pille könnyű, ezért bárhová felragasztható, anélkül, hogy erősebb ragasztó alkalmazásával elcsúfítanánk a falakat vagy a bútorokat. Pehely súlya jól jön majd a konyhai és fürdőszobai felhasználásához is.
De hogyan kerül a gyerekszoba dekoráció a konyhába és a fürdőszobába?
Úgy, hogy a mesefigurák és egyéb vidám gyerek motívumok új felhasználási lehetőséget kapnak. Változtatás nélkül egyből kiváló fürdőjátékot kapunk a kész dekorgumi dekorációból, amit a fürdőszoba csempére egy kis víz segítségével feltapaszthatnak a gyerekek fürdés közben. A nem túl nagy figurák akár napokig is fennragadnak, de lehet hogy már másnap áthelyezi az új gazdája ezeket a kreativitást és fantáziát serkentő puha játékokat.
Ha pedig kicsi mágneslapokat ragasztunk a dekorgumi hátsó felére, akkor a konyhában hűtőmágnesként használhatjuk (és rögzíthetjük vele csemeténk legújabb rajzait)
Lássuk milyen eszközök kellenek hozzá és hogyan készül a gyerekszoba dekoráció:
- színes dekorgumi lapok (sima hátoldallal vagy öntapadós hátoldallal)
- szike/sniccer, éles olló
- pillanatragasztó
- mágnes
- filctoll
- mozgó szemek
Csak a fantáziánk szabhat határ annak, hogy milyen figurát készítünk a dekorgumiból. Fiús gyerekszobába a kocsiktól kezdve, mesehősök, különféle járművek és szerszámok a sláger minták. Lány szobába pedig a virágok, kedves állatok és a népszerű hercegnők a legkedveltebb sablon minták.
Amikor szabad kézzel rajzoljuk fel a mintát a dekorgumi lapra, akkor puha ceruzával “előkarcolhatjuk” a vonalakat. Ha viszont át szeretnénk másolni egy mintát, akkor vagy egy kivágott mintát rajzolunk körbe filccel vagy tegyünk a minta alá indigót és erősen nyomjuk rá a ceruzát, hogy jól látszódjanak a vonalak a dekorgumi lapon.
Ha előrajzoltuk a minta, akkor tegyünk a dekorgumi lap alá egy kemény vágódeszkát és kezdjünk neki a kivágásnak. Határozott kézzel, lassan húzzuk a szikét a vonalak mentén, vigyázva nehogy túlszaladjunk. Ha valahol igazítani szeretnénk egy jó éles ollóval utólag még levághatunk belőle.
- Mindig éles eszközt használjunk, mert a vágási vonalakon csak egyszer mehetünk végig, különben a vágás széle csúnya lesz. Az utólagos igazítástól néha “kirojtosodik” a széle.
- A fürdőszobában ha nem szeretnénk, hogy eluralkodjon a káosz a kád körül, akkor lyukacsos hálóban gyűjthetjük össze az elkészített dekorgumi figurákat.
- Az öntapadós dekorgumi lapokat használjuk a felső színes rétegnél, és akkor még csak a ragasztással sem kell bajlódni, csak lehúzni a fóliát és az alsó, háttérhez illeszteni. A túllógó részeket utólag ollóval levághatjuk.