Quilling technika
Bizonyára mindenki ismeri a színes papírból hajtogatott origami díszeket, a quilling technikával is hasonlóan szemkápráztató ajándék vagy lakásdekoráció készíthető egyszerű színes papírból. A különbség annyi, hogy csíkokra vágott papírt használunk és a hajtogatás helyett a papírcsíkokat feltekerve alakítjuk ki a térhatású formákat. Ugyanolyan precizitást és aprólékosságot igényel ez a technika is, ám egyszerű pár lépésből álló formákból már pazar végeredmény születhet.
Ha valaki még csak ismerkedne a quilling technikával és nem szeretné költségekbe verni magát, hogy kipróbálja, ezeket az eszközöket akár otthon is megtalálhatja.
- színespapír, amiből vékony csíkokat kell kivágni
- éles szike/sniccer és olló
- ragasztó
- hurkapálca/evőpálcika/fogpiszkáló, valamilyen vékony henger a tekeréshez
- csipesz
Haladóknak pedig:
- quilling papírcsík csomag (hobby boltokban kapható vegyes színű egységcsomagban, akár metál színekben is, különböző szélességben)
- quilling sodrórúd
- alakzat sablon készlet az egyforma mintákhoz
- quilling fésű
- A bolti papírcsíkok 3-6-9 mm szélességűek, a felhasználás függvényében válasszuk ki a nekünk megfelelőt. Ha pl képeslapra készítenénk dekorációt, akkor célszerű a keskenyebbet használni, de ha tartósabb, térbeli díszt csinálnánk, akkor a vastagabbat válasszuk.
- Ha magunk vágnánk a csíkokat egyszerűség kedvéért akár 1 cm-es darabokkal is dolgozhatunk.
- Keverhetjük a sima, vékonyabb színespapírt vastagabbal, vagy akár bordázott felületűvel is. A minta körvonala legyen a vastagabb „kartonból”, a belső indák és csigavonalak a vékonyabból. A vastagabb anyagot nehezebb felsodorni, hajlamos a „töredezett” tekerésre, de sokkal jobb tartást ad az elkészült tárgynak.
- Ragasztónak keskeny csőrös papír vagy hobby ragasztót használjunk, ami befér a szűk, kicsi helyekre is.
- A papír éleit utólag beragasztózva csillámporba is márthatjuk, így igazán ünnepies végeredményt kaphatunk.